Péče o pleť v zimě

by - 15:50

Zdravím všechny při mém dalším novém článku. 
Vím, že včera byl článek také, ale jelikož nevím, jak to budu stíhat o víkendu (chci se učit, ale zatím to jen plánuji). Proto vám dnes přidávám rady a tipy o pleti na to zimní období. No řekněte sami, neříkáte si poslední dobou, že je docela na nic, že v říjnu je počasí pod minus? Pokud tedy chcete předejít těm nejčastějším chybám, sjeďte dolů :)

1. Nepoužívejme špatné krémy! 
Většina lidí si myslí, že když používáme hydratační krémy, může dojít k zamrznutí vody v kůži a tím i k jejímu popraskání. Opak je ale pravdou. Měli bychom si pořizovat krémy, které mají vyšší podíl tukových látek. Tedy měly by obsahovat např. ceramidy, cholesterol či rostlinné oleje. Důležitý je taky dostatek antioxidantů ve veškeré kosmetice, kterou v zimě používáme. Tím pádem by na naši pleť neměl mít negativní vliv smog (toho je v zimě docela hodně). 

2. Nešetřeme na krému!
V zimě kůže potřebuje snad ještě více vláhy a výživy než v létě. Nejen kvůli počasí, ale taky kvůli oblečení, kdy je kůže "obalena" a nemá jak dýchat. Tím také hrubne. Navíc si občas dáme jen make-up a na krém už zapomeneme. To je ale špatně. 
 Horké koupele také nejsou moc dobrou volbou. Vysušují ji.
Měli by jsme tedy vyměnit lehčí krémy za hutnější. Také je dobré dát si alespoň jednou týdně pleťovou masku.

Nivea krém - DM - cena: 31 Kč
3. Nezapomeňme na ochranu před sluncem!
Letní slunce častokrát pálí stejně jako to zimní. Hlavně na horách. Doporučuji tedy (i ve městě - nic se nesmí podcenit) používat krémy s ochrannými faktory. Na hory je tedy dobré zabalit si i opalovací krém. Předejdeme tím tak stárnutím kůže a nepříjemným pigmentovým skvrnám. No a samozřejmě spálením. 

4. Pijte vodu!
Díky nedostatku vody kůže zůstává suchá a šupinatá. Hydratujme se tedy vodou nebo čajem. Pokud dáváte přednost kávě, nezapomeňte, že by jste měli pít ještě více vody. To samé platí u alkoholu, který také vysušuje. 


5. Nezapomínejme na rty! 
V zimě je dobré mít u sebe po ruce nějaký ten balzám. Rtěnka či lesk nestačí. Rty si totiž bez mazových žláz moc neporadí. Jsou tenké, proto se musíme o ně starat. 
Sama mám momentálně problémy se suchými rty a řeknu vám, je to doslova boj. Hnusně to štípe, proto si balzám nanáším na rty pořád.

Oriflame - cena: kolem 100 Kč

6. Ruce jsou také důležité!
Ruce stejně jako rty v zimě trpí také. Nejen zima, ale i chladný vzduch nám může poškodit pokožku na rukou. Měli bychom je tedy krémovat a schovávat v rukavicích. Ideální jsou krémy s ureou a bambuckým máslem.  Jednou za jeden či dva týdny můžeme nanášet olejíček nebo peeling.

Snad jste s dnešním článkem stejně spokojení jako já. Pokud máte nějaké další tipy a rady, nebojte se napsat dole do komentářů :)
Přeji krásný zbytek dne! :)
Jana

You May Also Like

8 comments

 1. Nivea je to nejlepší, co může být! :) girlsthingsblog223.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak! Na pleť si ji teď dávám čím dál častěji :)

   Vymazat
 2. Také mám na zimu nejradši Niveu, na ruce teď používám Dove, ale čeká tu na mě krásný krém z Marks and Spencer, jsem na nj moc zvědavá. Bez balzámu na rty nevycházím z domu. Začala jsem tě sledovat, budu ráda, když zavítáš ke mně :)
  http://slawarehouse.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na ruce používám od Oriflame takový ovocný krém na ruce. Zatím si nestěžuji :)
   Na tvůj blog se ráda podívám :)

   Vymazat
 3. Super nápad na článok. Ale rozmýšľam nad tým, čo mi hovorila moja kozmetička. Neupcháva náhodou hustejší krém póry? o.O :D Nevadí, aj tak sa mi tento článok páči a páči sa mi aj to, že si to pekne oživila obrázkami.:)

  By the way, stala som sa pravidelnou čitateľkou, tvoj blog je super:)
  A ak chceš, môžeš sa prísť pozrieť aj ty ku mne:)

  Pekne strávený zvyšok večera (noci?) prajem:) Sophie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je možné že ano. Teď používám tu Niveu a zatím si nestěžuji. Určitě také radím poradit si s kosmetičkou. Ty ví, co naše pleť potřebuje :)
   Děkuji moc :) :3

   Vymazat
 4. Já se v zimě bez krémů neobejdu, hlavně krémy na ruce, těch spotřebuju fakt hodně :-) Pokud by ses chtěla navzájem sledovat, dej vědět :-) www.cookingwithsusa.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už tě odebírám :)

   Krémy jsou podle mě v zimě mooc důležité :)

   Vymazat