Tzv. 'zkouškové období'

by - 15:31

Už je to nějaká doba, co jsem vydala poslední článek. Nejsem na to vůbec pyšná a stydím se za to. Ovšem měla jsem super výmluvu. Vysoká škola. Věděla a tušila jsem, že se budu učit snad od začátku semestru. Co jsem ale nevěděla bylo to, že mě to zaměstná tak moc. Pokud mám zavzpomínat na volné chvilky, vždy jsem to využila k tomu, abych si na chvilku odpočinula, uvařila si jídlo nebo se setkala s kamarádkou. 

Tímto článkem jsem se chtěla vypsat a podělit se o své poslední měsíce s vámi. Nebylo to pro mě lehké. A myslím, že pro mnoho lidí, kteří nastoupili na vysokou školu, také ne. Ze začátku jsem byla nadšená. Přeci jen bydlíte s holkama a děláte si, co chcete, a kdy chcete. Uklízíte, jak vám se to hodí a nikdo vás při tom nehlídá. Úplná nádhera že? V prosinci mě však přepadaly nálady, kdy jsem se už od pondělí těšila zase domů. Nějak mi začala chybět ta atmosféra domova a zřídka kdy jsem se těšila zpět do Brna. Proto jsem si v hlavě řekla, že udělám všechny zkoušky během prvních dvou týdnů v lednu. V první chvíli nereálné a nemožné.


Poslední týden semestru v prosinci byl rušný. Samé zápočty a k tomu jsem se rozhodla jít na jeden předtermín zkoušky. V duchu jsem si každé ráno nadávala, proč to vůbec dělám, když nemám čas se to naučit. Nakonec jsem odcházela 22. prosince ze školy s dobrým pocitem, že je to za mnou. A nakonec jsem to zvládla za A 😶

Naivně jsem si myslela, že svátky budou pro mě utrpení a nevylezu z pokoje, jak jsem se plánovala učit. No... Dopadlo to úplně jinak. Učení jsem se moc nevěnovala a prokrastinovala, jak se jen dalo. V prvním týdnu v lednu jsem měla hned tři zkoušky s tím, že jsem odcházela s pocitem, že to nemám. Nakonec jsem to dala a druhý týden mě čekaly poslední dvě zkoušky a to byly ty nejtěžší. Myšlenky a pocity se ve mně bily jako nikdy předtím. Nějakým způsobem se mi podařilo zachovat chladnou hlavu. Možná díky tomu se mi podařilo zvládnout i tyto zkoušky. 

Ve středu 10. ledna jsem odjížděla domů z Brna opět s pocitem, že jsem to zvládla, dostala jsem se do dalšího semestru a konečně budu bez stresu a hlavně budu DOMA 💛 I když si mě Brno získalo úplně vším, není na škodu si užít i ten domov, kde vždy budu patřit. 
Pokud se vrátím ke zkouškám, byla to velká zkušenost, která mě teď bude pronásledovat každý konec semestru. A já jsem za to ráda. To, že budu v Brně a studovat byl můj sen, takže teď je čas se s tím maximálně poprat.

Nedá mi to a zmíním i plánování, kterým jsem naprosto posedlá. Ještě minulý rok byl mým pomocníkem Doller, ale nějak mi nesedl, i když účel tohoto diáře je opravdu inspirující. Tento rok jsem se však rozhodla používat diář od holek z A Cup Of Style.Dokonce se mi podařilo být na jejich autogramiádě v Brně (#jsouskvele). Diář mi zatím moc vyhovuje. A to se vším všudy. Navíc jsem si pokoupila všechny ty barevné fixy k tomu, takže je to plánování daleko snažší. Abych byla přesnější, hlavně ty od značky Stabilo. Ať už to jsou jejich typické tenké fixy nebo nové zvýrazňovače. Oboje v pastelových barvách, což já vážně miluju. Plánování je pro mě teda nejúžasnější část dne 😅


K dnešnímu článku to asi bude všechno. Ani nevíte, jak mi psaní chybělo a jedno z hlavních předsevzetí bylo právě blogování. Tak snad nezklamu. 
Určitě se podělte o své zkušenosti se zkouškovým, ráda si komentáře přečtu. Všem, kteří nadále bojují se zkouškami, přeji hodně štěstí a hlavně to berte jako vědomosti navíc a ne ztrátu času! 😉

Těším se na vás u dalšího článku!
S 💗 J.

You May Also Like

6 comments

 1. Také se o zkouškovém do Brna vůbec netěším :D Mě jště čeká jedna zkouška, tedy doufám, že už jen jedna. Stále čekám na výsledek zkoušky ze včera :D Já jsem si letos právě porpvé koupila Doller v růžové barvě, barva je super a diář je také fajn, ale i tak v něm nycházím nějaké nedostatky. Také jsem blázen do plánování, ale diář, který by mi vyhovoval 100% jsem ještě nenašla.
  http://life-by-marie.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U zkoušky držím palce! :) A najít vyhovující diář je vážně těžké :D

   Vymazat
 2. Teda, koukám, že jsme prožily školu téměř stejně - sice jsem druhák, ale vrátila jsem se po roce ze zahraničí, tak mi přijde, že je vše nové :) Gratuluji k úspěšnému absolvování zkoušek - paradoxně jsme skončily téměř stejný den zkoušky a co jsem počítala, tak jsme měly asi i podobný počet zkoušek! :)
  No a plánování, diáře.. Tento rok jsem zvolila extrémní krok - svůj vlastní diář. Sice začínám zlehka (co stránka, to týden), ale velice mě to chytlo. Plánuji přidat článek nejen o mém letošním diáři a budu ráda, když si najdeš čas a zavítáš na můj blog :)
  https://luckastefani.wixsite.com/luckastefani

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Páni, tak to muselo být těžké vrátit se zpět do starých kolejí :) Obdivuji tě. A o vlastním diáři jsem taky uvažovala, ale jsem na to někdy líná, takže jsem se rozhodla raději pro ten tištěný :D

   Vymazat
 3. Letos jsem žádný předtermín nestihla, ale jinak, když je možnost, tak je fajn si něco odbýt už "předem" (ale musí to být jednoduché no) :D Jinak zkouškové mám za sebou, naštěstí vše hotové, takže konečně chvíle klidu! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gratuluju! ☺ Snad se ti podaří předtermín další semestr :)

   Vymazat